Formular de înscriere în Registrul de Evidență a Sistemelor Individuale Adecvate pentru Colectarea și Epurarea Apelor Uzate al UAT Comuna Șagu – județul Arad

Stimați cetățeni,

Dorim să vă aducem la cunoștință faptăl că potrivit H.G. 714/2022 privind registrul de evidenta a sistemului individual adecvat(sia) de colectare si epurare a apelor uzate, persoanele care au in dotare fose septice sau bazin vidanjabil au obligația de a depune o declarație specială la sediul primăriei de care aparțin.

În acest sens, vă invităm la sediul Primăriei Șagu pentru inregistrare, termenul limită fiind 30 octombrie 2022.

Facem mențiunea că este necesar să aveți asupra dvs. următoarele acte doveditoare:

formular declarație – completat și semnat (descarcă aici DOC sau PDF)

carte identitate

autorizație construire a fosei/bazinului (dacă există)

contract de vidanjare