Raportul de activitate pe anul 2017 al consilierului local – MUNTEAN ROMULUS

COMUNA ȘAGU

RAPORT DE ACTIVITATE pe anul 2017,

CONSILIER LOCAL PNL – MUNTEAN ROMULUS

În conformitate cu prevederile Legii nr. 215/2001 a administrației publice si Statutul aleșilor locali Legea nr. 393/2004, în anul 2017 am desfășurat următoarele activități:

Am participat la ședințele comisiei de specialitate din domeniul „Activitati pentru programe de dezvoltare economico-sociale, Buget-finante, Administrarea domeniului Public si privat al comunei, Protectia mediului, Agricultura”, in cadrul cărora s-au dezbătut proiecte de hotărâre pentru ședintele ordinare ale lunii în curs, de asemenea am participat la ședintele ordinare și extraordinare ale Consiliului Local, unde au fost dezbătute proiecte de hotărâre.

Am susținut și promovat toate proiectele, ce au vizat educația, protectia socială, activitățile culturale, sportive, sănătate și cele ce țin de dezvoltarea comunei. Analizându-le am venit cu propuneri atunci când a fost cazul.

Ca reprezentant al localității Șagu, am mentinut legătura permanentă cu locuitorii satului, ocazie cu care am transmis proiectele avizate în ședințele Consiliului Local cu impact asupra cetățenilor, totodată preluând mesajele lor, cu care am participat la discuții în plen, venind de asemenea cu propuneri pentru soluționarea lor.

Îmi exprim regretul că nu am reușit să rezolv mai multe probleme sesizate de către consăteni, însă voi fi întotdeauna prezent în mijlocul acestora, încercând să-i sprijin.

În conformitate cu prevederile legale în vigoare am depus la termen declarația de interese și avere.

Consilier local,

Muntean Romulus